Často kladené dotazy

Honí se vám hlavou spousta dotazů ohledně čištění filtrů pevných částic a bojíte se zeptat? Pravděpodobně se nás na to samé v minulosti již někdo zeptal, podívejte sami.

Kolik stojí čištění DPF filtru?

Cena čištění DPF filtru pro všechny typy osobních a dodávkových vozidel je 3.890,- Kč bez DPH. Cena nového originálního dpfka se pohybuje od 15 000 do 120 000 Kč. Regenerací v DPFBrno tedy můžete ušetřit až 90 % nákladů.

Jak poznám, zda má moje auto DPF nebo FAP?

DPF/FAP filtry se u dieselových automobilů ve větší míře objevují po zavedení EURO4 (2005). Povinně jsou instalovány do každého naftového vozu s příchodem EURO5 (2009/2011).

Je rozdíl mezi DPF a FAP?

Odpověď je jednoduchá – žádný rozdíl v nich není. DPF (Diesel Particle Filter) a FAP (Filtre A Particules) je rozdílný název pro stejnou věc – filtr pevných částic. Název DPF pro filtr pevných částic označují automobilky z anglických mluvících zemí a FAP je používán ve francouzsky mluvících zemích.

Poskytujete záruku na vyčištěný filtr?

Ano, za naší prací si stojíme. Pokud je auto v dobrém technickém stavu, dodržují se servisní intervaly a jsou splněny podmínky pro aktivní regeneraci DPFka, vydrží filtr pevných částic dalších 100 000 km, na které poskytujeme záruku.

Nemůže se DPF filtr při čištění poškodit?

Naše metoda regenerace filtrů je zcela neinvazivní a bezpečná. Do filtru zásadně neřežeme ani nevrtáme. Nebezpečí puknutí jádra filtru hrozí v případě, že bylo dpfko čištěno např. chemií, nebo mokrou metodou a filtr byl špatně vysušen.

Vyčistíte mi filtr pevných částic přímo na vozidle?

Ne, pro opravdu kvalitní čištění DPF/FAP a ostatních filtrů je nutné filtr z vozu demontovat.

Kdo mi DPF/FAP z auta demontuje?

Filtr z vozu demontuje každý běžný autoservis. Pokud budete potřebovat, domluvíme vám demontáž u jednoho z našich servisních partnerů. Pro demontovaný filtr si v rámci Brna a okolí zdarma přijedeme do vámi zvoleného servisu.

Jakým způsobem filtry čistíte?

DPFBrno používá certifikovaný čistící box Flash Cleaner Machine pro hydrodynamické čištění filtru a nově i hybridní čištění pomocí stroje Otomatic. V originálním stroji na protisměrné čištění DPF, GPF, FAP, SCR, KAT se filtry zregenerují i vysuší pro okamžitou možnost montáže na vůz.

Jak poznám, že je potřeba DPF filtr vyčistit?

Nejčastější příznaky:

  • Na vozidle svítí kontrolka DPF filtru příp. kontrolka motoru
  • Auto jede v nouzovém režimu
  • Větší spotřeba paliva/nižší výkon vozidla
  • Velmi časté regenerace, kdy se vůz snaží DPF filtr vypálit

Co když nelze DPF filtr vyčistit/je poškozený?

Pokud již při vstupní prohlídce zjistíme, že je filtr prasklý, provrtaný, jinak mechanicky poškozený nebo že katalyzátor (je-li dodán s DPF filtrem) neplní svoji funkci správně, domluvíme se zákazníkem individuálně další postup, případně vrátíme filtr bezplatně zpět.

Jak dlouho mi vydrží vyčištěný DPF filtr?

Na tuto otázku bohužel nejsme schopni odpovědět. V tomto případě záleží na mnoha faktorech, které z části dokáže ovlivnit provozovatel vozidla. Každopádně naše práce je vždy provedena v té nejlepší kvalitě, a proto na čištění poskytujeme záruku 2 roky/100 000 km.

Opravíte mi poškozený DPF filtr?

Ano, dokážeme vám opravit i prasklý/zničený DPF filtr.

Vyplatí se koupit DPF filtr z druhovýroby?

Filtry pevných částic z druhovýroby lákají zákazníky svou příznivou cenou, ta je ovšem ovlivněna tím, že filtry mají často zmenšené jádro, menší nebo žádné množství drahých kovů v katalytické vrstvě nebo mají filtry otevřené kanálky a jsou tedy zcela průchozí. Z výše zmíněných důvodů jsou tyto filtry pevných částic neúčinné a pro vůz dokonce nebezpečné, proto je rozhodně nedoporučujeme.